KIRIKKALELİ ŞAİRLER VE YAZARLAR İMZA GÜNÜ

İl Müdürümüz Seyfettin Çetiner imza gününde kitaplarını imzaladı

İL MÜDÜRÜMÜZ SEYFETTİN ÇETİNER’İN İMZA GÜNÜNE İKİ KİTABIYLA KATILDI
 
Kırıkkale Medya ve Gazeteciler Cemiyeti’nin organizasyonuyla düzenlenen Kırıkkaleli yazarlar imza günü etkinliğine İl Müdürümüzde Çetiner iki kitabıyla katıldı.
 
Podium AVM’de düzenlenen etkinliğe Vali Haktankaçmaz’ın yanı sıra, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, Kırıkkale Medya ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve proğramı organize eden Er cihan Çakmak, şairler, yazarlar ve çok sayıda davetli katıldı.
 
OKUYUCULARINA KİTAPLARINI İMZALADI
 
İl Müdürümüz Seyfettin ÇETİNER “Eylül Hüznü” adlı nesir kitabı ve “Hüzün Geldi Artık” şiir kitaplarını okuyucularına imzaladı. İLESAM ve Türkiye Yazarlar Birliği üyesi olan İl Müdürümüz Çetiner kanal siyasete verdiği röportajda şunları söyledi.
 
“ Bugün burada Kırıkkale Medya ve Gazeteciler Cemiyetinin Kırıkkaleli yazarlar imza günü etkinliğine aldığımız davetin gereği olarak buradayız Hakikaten bugün bizim için çok önemli bir gün. Çünkü kırık kalede bu anlamda bir ilk yaşanıyor. Bir kadir kıymet biliniyor. Yazarlarımıza kadir kıymeti biliniyor.
 
Sözlerinin devamında: “Çocukluk yıllarından beri okumayı, yazmayı sevdiğini, okul yıllarında en yüksek notlarını edebiyat ve Türkçe derslerinde aldığını, evindeki kütüphanede yaklaşık bin kitabının olduğunu, yüzlerce şiir ve yazısının bulunduğunu ifade etti. Şairlik ve yazarlık yönünün pek bilinmediğini, öne çıkarmadığını amatörce yıllardır yazdığını 2011 yılında şiir kitabı ve 2013 yılında ise denemelerini kitaplaştırdığını, bu yılın sonunda yine kırk şiirden oluşan bir şiir kitabı çıkaracağını söyledi.
 
 “Geçmiş yıllarda yerel ve genel internet sitelerinde, dergilerde köşe yazarlığı yaptığını edebiyat sitelerinde şiirlerinin yayımlandığını, birincilikler aldığını söyleyerek benim için esas olan, şahsımı mutlu kılan, farklı kılan, hayatın hayından huyundan öteye atan en önemli unsurun okumak ve yazmak olduğunu ifade etti.
 
Bu vesile ile Kırıkkale’de ilk defa düzenlenen imza günü etkinliğe kırk yazarı bir araya getiren Cemiyet Başkanı, Kale Haber Gazetesinin Sahibi  Ercihan Çakmak’a ve ekibine standımıza ziyaretimize gelen Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekç,'ye eş, dost, akraba ve arkadaşlarıma teşekkür ederim…” dedi