İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

İkinci El Motorlu Satışlar Yönetmeliği hakkında bilgilendirme  toplantısı yapıldı.

Kırıkkale Ticaret İl Müdürlüğümüz organizesinde, Ticaret ve Sanayi Odası ve Kırıkkale Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliğiyle 7 Ağustos 2018 Salı günü, saat 10.30 da TSO toplantı salonunda İkinci El Motorlu Satışlar Yönetmeliği ile ilgili toplantı yapıldı .

Toplantıya TSO Başkanı Ahmet VARLI, İl Müdürümüz Seyfettin ÇETINER  ve ikinci el motorlu satış işiyle iştigal eyleyen ticaret erbabı katıldı.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan TSO Başkanı Ahmet VARLI, ikinci el oto piyasasının düzenlendiğini, bu kanınla birlikte odaları tarafından Yeterlilik Belgesi verildiğini kayıtların başlandığını ifade etti.

Ticaret İl Müdürü Seyfettin ÇETİNER ise söz konusu mevzuatla önemli düzenlemeler yapıldığını kısa ismiyle oto galericilere bir çeki düzen geleceğini, herkesin bu işi yapamayacağını ve araç alan kişilerin daha güvenli araç alacağını ifade etti. Yönetmeliğin bazı maddelerinin  13 ağustos 2018 yürürlüğe gireceğini yer tahsisi ve mevcut galericilerin belge almasıyla ilgili maddelerin 2019 Ağustos ayında yürürlüğe gireceğini söyledi. Ticaret İl Müdürlüğü tarafından şartları taşıyanlara yetki belgesi verileceğini belgesiz bu işin yapılamayacağını söyledi.
Konuyla ilgili Ticaret İl Müdürlüğü İç ticaret şubesi tarafından sunum yapıldı.
 Sorular cevaplandırıldıktan sonra program sona erdi.