Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin ERKAN Kırıkkale'de

 Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürümüz Necmettin ERKAN Kırıkkale'de
Ticaret İl Müdürlüğümüz organizesi ile yapılan,   Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin ERKAN, Yahşihan İlçesi Irmak Köyünde Kadın Kooperatifçiliği konulu programa katıldı.
 
Genel Müdürümüz Necmettin ERKAN, Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Daire Başkanı Seçkin CENKIŞ ve Kooperatif uzmanlarını, Irmak Köy Muhtarlığı önünde Ticaret İl Müdürümüz Seyfettin ÇETİNER, KESOB Başkanı Süleyman KÖSTEKLİ, Esnaf, Sanatlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı  Osman CEBECİ, Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ahmet Şerbetçioğlu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hatice UĞURLU, Tarım İl Müdürü Sırrı YILMAZ,  Irmak Köyü  Muhtarı Raşit ÇAYIRLI ve Irmak Köyü kadınları karşıladı.
Yahşihan İlçemiz Irmak Köyü Muhtarlığında gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını Ticaret İl Müdürümüz Seyfettin Çetiner yaptı. Sayın Çetiner yaptığı konuşmasında :
Cumhurbaşkanlığının 100 günlük eylem planında bulunan Kadın Kooperatifçiliğini konusunu çok önemsediklerini İl merkezinde bir tane kurduklarını, Irmak Köyünde üreten bunu ticarileştiren kadın kooperatifi kurmak istiyoruz. Kadınlarımızın ürettikleri ürünleri ticarileştirerek bir gelir elde etmelerinin hedefleri olduğunu söyledi.  
ÜRETEN VE GELİR ELDE EDEN BİR KADIN KOOPERATİFİ KURMAK İSTİYORUZ
Çetiner konuşmasının devamında daha önce Irmak Köyünde kadın kooperatifçiliği konulu sunum yaptıklarını ancak kadınlarımızın konuya tereddütlü yaklaşmaları nedeniyle bu tereddütleri gidermek üzere ikinci bir toplantı yaptıklarını söyledi. Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürümüz Necmettin ERKAN ve ekibinin aramızda olduğunu ifade ederek İl Müdürlüğümüzün, Bakanlığımızın,  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün her türlü yardıma hazır olduğunu, Valiliğimizin yöresel ürünlerin üretilip pazarlanmasıyla ilgili çok önemli bir çalışma yapıldığını, mesafe alındığını, üretilen ürünleri pazarlamak için yol boyunda satış reyonları açılacağını ürünlerin markalaşacağını ifade etti.  
Tarım ve Orman İl Müdürü Sırrı YILMAZ  ise yaptığı konuşmada;  Ahiler Kalkınma Ajansı Projesi kapsamında açmış oldukları Kadın ve Genç Çiftçi Uygulama Merkezini kurulacak kadın kooperatifine vermek  istediklerini, üretim için bu merkezde gerekli alet ve edavatın hazır olduğunu, İl Müdürlüğü olarak her zaman desteğe hazır olduklarını ifade etti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler  İl Müdürü Hatice UĞURLU ise kadınlarımıza her türlü desteği vermeye hazır olduklarını, kendi ürettiklerini satarak bir gelir elde etmelerini çok arzuladıklarını söyledi. KESOB başkanı, ESKKK Başkanı ve TSO  Genel sekreteri kurulması düşünülen kooperatif için imkanları doğrultusunda her türlü yardımı yapacaklarını ifade ederek programı düzenleyen Müdürlüğümüze, Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne  teşekkür ettiler.
GENEL MÜDÜR NECMETTİN ERKAN; HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIM
Bakanlığımız Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürümüz Necmettin ERKAN öncelikle Kırıkkale’yi çok sevdiğini burada büyüdüğünü, ailesinin akrabalarının burada olduğunu, bu toprakların çocuğu olduğunu  ifade ederek kurulacak kadın kooperatifine her türlü desteği vermeye hazır olduğunu ve bunun için bugün Irmak köyüne geldiğini söyledi.
Bahsedilen bu merkezin bir kooperatife dönüşecek olması, çiftçi kadınlarımızın ürettikleri ürünlerin ticarileşmesi emekçi kadınlarımızın bir gelir elde etmesini çok istediklerini bu tür kooperatiflerin bazı illerde çok başarılı olduğunu bu kurulma aşamasında olan kooperatifin kurulması halinde başarılı olacağını inandığını söyledi. .
Daha sonra Daire başkanımız ve uzmanların katılımıyla 50 kadına, Kadın Girişim, Üretim ve İşletme Kooperatifleri hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
VALİ YUNUS SEZER’İ ZİYARET ETTİ.
Program sonrasında Genel Müdürümüz Necmettin ERKAN ve yanında bulunan heyet Kırıkkale Valimiz Yunus SEZER’i ziyaret etti. Ziyarette Genel Müdürümüz Necmettin ERKAN  kadın kooperatifçiliği ile ilgili çalışmalar konusunda  bilgi verdi. Kırıkkale Valisi Yunus SEZER ise İimizde yapılan Yöresel Ürünlerin üretilmesi ve pazarlanmasıyla ilgili yapılan çalışmaları çok önemsediklerini  belirtti.
 
GENEL MÜDÜRÜMÜZ NECMETTİN ERKAN İLİN AHİSİNİ  ZİYARET ETTİ
Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürümüz Necmettin ERKAN, Ticaret İl Müdürümüz Seyfettin ÇETİNER, Daire Başkanı Seçkin CENKIŞ, Tarım ve Orman İl  Müdürü Sırrı YILMAZ, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Süleyman KÖSTEKLİ, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Osman CEBECİ, Ticaret Odası Genel Sekreteri Ahmet ŞERBETÇİOĞLU’nu katılımlarıyla İlin Ahisi Muzaffer ÇİÇEK’i ziyaret etti.
İlin Ahisini ve eşini tebrik eden Genel Müdürümüz Necmettin ERKAN, ailece çalıştırdıkları bu esnaf  lokantasında muhtaçlara ücretsiz yemek verilmesinin tam bir ahi davranışı olduğunu söyledi. Bu tür örneklerin çoğalmasını arzu ettiklerini ahiliğin düsturlarının yaygınlaştırılması için çaba sarf ettiklerini ifade eden Genel Müdürümüz,  bu yıl yine 16-22 Eylül tarihleri arasında merkezi Kırşehir ilinde yapılacak ahilik haftası programına tüm Kırıkkaleli hemşerilerimizi davet ediyorum dedi.