Ahilik Haftası Kutlamaları Başlıyor (16-20 Eylül 2019)

Ahilik Haftası Kutlamaları Başlıyor
TÜM HALKIMIZ, ESNAFIMIZ DAVETLİDİR
 

Kırıkkale Ticaret İl Müdürlüğü tarafından organize edilen 32. Ahilik Haftası Kutlamaları bu senede renkli görüntülere sahne olacak.

Kırıkkale Ticaret İl Müdürlüğü olarak, Ahilik Haftası Kutlama heyetiyle birlikte günlerdir yapılan toplantılar, görüşmeler neticesine ahilik haftası etkinlikleri kurumlar arası görev dağılımının yapılarak,  hazırlıklarımız tamamlanmıştır.
 
İl Müdürlüğümüz organizatörlüğünde, Ahilik haftası İlimizde 16 – 20 Eylül 2019 tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle icra edilecektir. Ahilik İl Kutlama Heyetinin belirlediği  beş günlük program aşağıdaki gibidir.
 
16 Eylül 2019 Pazartesi günü, Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına KESOB Başkanı Süleyman KÖSTEKLİ ve Oda Başkanlarıyla birlikte çelenk koyma töreni yapılacaktır. Aynı gün içerisinde Valimiz Yunus SEZER, Belediye Başkanı Mehmet SAYGILI, Ticaret ve Sanayi Oda Başkanı Ahmet VARLI ve ESKKK Başkanı Osman CEBECİ ziyaret edilecektir.
 
17 Eylül 2018 Salı günü saat 10.00’da Kırıkkale Belediyesi önünden Kültür Merkezi istikametine esnaflarımız, vatandaşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve protokol üyelerimizle birlikte Ahilik Korteji düzenlenerek yürüyüş yapılacaktır.
 
Kırıkkale Kültür Merkezinde saat 10:15’de protokol konuşmalarının ardından, İlimizin yetiştirdiği değerlerden yazar Erdoğan ASLIYÜCE tarafından Ahilik konferansı verilecektir. Yine ilimizin yetiştirdiği sanatçı Sezai YEŞİLYURT tarafından Ahilik tiyatrosu sergilenecektir. Program Naciye Pehlivanlı Saran Anadolu Lisesi Halay Gösterisi ile devam edecektir.
 
Ahilik İl Kutlama komitesince, Yahşihan İlçe merkezinde lokantasında muhtaçlara ücretsiz yemek verdiği için İlin Ahisi seçilen Muzaffer ÇİÇEK, İlin Kalfası seçilen Leyla AÇKALMAZ ve İlin çırağı seçilen Şerafettin CELLEK cübbe giydirme şed bağlanması töreni yapılacaktır.
Ayrıca, Valimiz Sayın Yunus SEZER, Belediye Başkanı Mehmet SAYGILI ve KESOB Başkanı Süleyman KÖSTEKLİ ’ye kaftan giydirilecek ve şed kuşatılacaktır.
 
MKE Açık Hava Düğün Salonunda Halk Eğitim, Emir Ali Elitok El Sanatları Sergisi ve Kırıkkale Belediyesi tarafından misafirlerimize sinilere serilmiş yufka üzerine etli bulgur pilavı ikram edilecektir.
 
18 Eylül 2019 Çarşamba günü saat 10.30’da KESOB Başkanı, Oda başkanları ve Belediye Başkanıyla birlikte Valimizin önderliğinde Zafer Caddesi ve Bankalar Caddesi üzerinde bulunan esnaflarımız ziyaret edilecektir. Nur Camiinde Mevlit ve Kuran Tilaveti gerçekleştirilecektir.
 
19 Eylül 2019 Perşembe Günü saat 19.30 da Yenimahalle kapalı Spor salonunda Protokol üyelerinden oluşan takım ile esnaflarımızdan oluşan takım arasında dostluk futbol maçı yapılacaktır.
 
20 Eylül 2019 Cuma günü okullarda, STK’larda “Ahmet YESEVİ’den Ahi EVRAN’a” konulu ahilik konferansları gerçekleştirilecektir.
Tüm halkımız, esnafımız, STK’lar 17 Eylül 2019 Salı günü yapılacak ana programa davetlidir.
 
                                                                                                                                               Seyfettin ÇETİNER
                                                                                                                                                 Ticaret İl Müdürü
                                                                                                                                      Tüketici Hakem Heyeti Başkanı