31.AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI

İl Müdürlüğümüz ve KESOB ile birlikte hazırlanan Ahilik Haftası Programı çeşitli etkinliklerle kutlandı.
17 Eylül Pazartesi günü Ticaret İl Müdürümüz Seyfettin ÇETİNER, KESOB Başkanı Süleyman KÖSTEKLİ, Oda Başkanları ve İl Kutlama Komitesi katılımı ile Atatürk Anıtına çelenk konuldu. Kırıkkale Valisi M. İlker HAKTANKAÇMAZ ve Belediye Başkanımız Mehmet SAYGILI ziyaret edilip çiçekleri takdim edildi.
 
Programın 2. günü 18 Eylül tarihinde, Kırıkkale Valisi M.İlker HAKTANKAÇMAZ, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Kesob Başkanı Süleyman KÖSTEKLİ, Ticaret İl Müdürümüz Seyfettin ÇETİNER ve Oda Başkanlarının katılımıyla Zafer Caddesinde esnaf ziyareti gerçekleştirildi.

Nur Camiinde Öğle Namazına müteakip Ahi Evran-ı Veli ve Ebediyete İntikal Eden Esnafların Ruhuna Mevlid-i Şerif okutularak lokum dağıtıldı
Programın 3. günü 19 Eylül tarihinde, KESOB üyeleri ile protokol üyeleri arasında futbol dostluk maçı düzenlendi.


KESOB ile birlikte düzenlediğimiz 31.Ahilik Haftası etkinliklerimiz 21 Eylül tarihinde başladı.
Programa Vali Yrd. Osman AKBAŞ, Belediye Başkan Yrd. Mutlu Erol BAKIR, TSO Başkanımız Ahmet VARLI , ESKKK Başkanımız Osman CEBECİ, Vatan için can verenler Dernek Başkanı Mümtaz TORUNLU, KESOB Başkanı Süleyman KÖSTEKLİ, oda başkanları, esnaflarımız, STK temsilcileri ve halkımız tarafından geniş katılım sağlandı.
 
Kırıkkale Vali Yardımcısı Osman AKBAŞ, Belediye Başkan Yrd. Mutlu Erol BAKIR, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Süleyman Köstekli ve İl Müdürümüz Seyfettin ÇETİNER ile beraberindeki heyet, Mehteran Takımı ve Elmadağ Belediyesi “Ankara Seymen Ekibi” eşliğinde Kırıkkale Belediyesinden İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü önüne kadar Ahilik kortej yürüyüşü yapıldı.

Salonda protokol konuşmaları sonrası Yazar Erdoğan ASLIYÜCE tarafından ahilik konulu konferans verildi.
Seymen ekibi gösterisi ile program devam etti. Ahilik ile ilgili tiyatro gösterisi düzenlendi. Sonrasında İlin ahisi, kalfası ve çırağına ödülleri verildi. Ahilik Pilavının misafirlere ikram edilmesi ile etkinlikler tamamlandı.